Rozkaz ministra obrony narodowej o odtworzeniu Krakowskiego Okręgu Wojskowego. W latach 1992-98 istniały w Wojsku Polskim 4 okręgi wojskowe: Pomorski OW, Śląski OW, Warszawski OW i Krakowski OW.
Muzeum Wojska Polskiego
Rozkaz ministra obrony narodowej o odtworzeniu Krakowskiego Okręgu Wojskowego. W latach 1992-98 istniały w Wojsku Polskim 4 okręgi wojskowe: Pomorski OW, Śląski OW, Warszawski OW i Krakowski OW.
Pistolet WIST-94 wszedł na wyposażenie Sił Zbrojnych RP.
Sejm RP przyjął ustawy powołujące Centralne Biuro Antykorupcyjne i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.
Katastrofa śmigłowca Mi-24 w okolicach Szadłowic. W wypadku zginął por. pil. Robert Wagner. Pozostali dwaj członkowie załogi: pierwszy pilot i technik pokładowy zostali lekko ranni.
W Moskwie parafowano umowy o wycofaniu wojsk radzieckich z Polski do końca 1993 r.
Ogłoszono upadłość Zakładów Metalowych ,,Łucznik”, jednego z najbardziej znanych producentów broni w Polsce. Przedsiębiorstwo to sięgało swoją tradycją do utworzonej w 1922 r. Fabryki Broni w Radomiu. Po zakończeniu drugiej wojny świaowej fabryka otrzymała nazwę Zakładów Metalowych im. gen. „Waltera”. Nazwę „Łucznik” nosiła od 1990 r.
Ceremonia symbolicznego przekazania pierwszych polskich samolotów myśliwskich F-16 w Forth Worth w Teksasie.
Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Prezydencki samolot Tu-154M rozbił się podczas lądowania na wojskowym lotnisku pod Smoleńskiem, gdzie leciał na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie zginęło 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich […]
Sejm RP ustanowił dzień 15 sierpnia Świętem Wojska Polskiego. Od 1950 r. święto Wojska Polskiego obchodzono 12 października, w rocznicę bitwy pod Lenino. Po zmianach ustrojowych w Polsce powrócono do przedwojennej tradycji obchodów na Święto Wojska Polskiego w rocznicę bitwy warszawskiej 1920 r.
Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski na wniosek Rady Ministrów wydał postanowienie o użyciu polskich wojsk w Afganistanie w ramach Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa, struktury militarnej NATO, mającej za zadanie utrzymanie pokoju w tym kraju. Wysłanie polskich wojsk do Afganistanu było konsekwencją polskiego zaangażowania militarnego w operacji „Enduring Freedom” (Trwała Wolność). Sformowana po zamachach Al-Kaidy na Stany […]