23 czerwca 2026 r. Muzeum Wojska Polskiego było gospodarzem uroczystych obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Żandarmerii Wojskowej „Żandarm”, organizacji od dwóch dekad integrującej środowisko żandarmów, pielęgnującej jego tradycje oraz wspierającej działania służące zachowaniu pamięci o dokonaniach tej formacji. Jubileusz rozpoczął się mszą świętą odprawioną w Kaplicy pw. Ducha Świętego na terenie Cytadeli Warszawskiej. Główna część uroczystości […]
