Pierwszy seans Kina Letniego na Cytadeli za nami

11 lipca w Parku Edukacyjnym na Cytadeli Warszawskiej odbyła się inauguracja tegorocznego cyklu Kino Letnie na Cytadeli. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała pod gołym niebem film „Zrodzeni do szabli” w reżyserii Pawła Deląga.

 

Pokaz otworzył wakacyjny cykl bezpłatnych seansów organizowanych przez Muzeum Wojska Polskiego. Wyjątkowa sceneria Cytadeli Warszawskiej oraz letni wieczór stworzyły doskonałe warunki do wspólnego spotkania z polskim kinem historycznym.

 

Przed projekcją odbyło się spotkanie z Pawłem Delągiem, który opowiedział o kulisach realizacji filmów historycznych oraz swoim najnowszym projekcie „Zrodzeni do szarży”. W wydarzeniu uczestniczyli również popularyzator historii Dariusz Rybacki oraz Krystian Mróz, którzy przybliżyli uczestnikom realia XVII wieku, sztukę walki oraz tajniki dawnej jazdy konnej.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wyjątkowy wieczór i wspólnie zainaugurowali tegoroczne Kino Letnie na Cytadeli.

 

Już w sobotę, 18 lipca, o godz. 21.00 zapraszamy na kolejny bezpłatny pokaz. Tym razem na ekranie zobaczymy film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Do zobaczenia na Cytadeli Warszawskiej!

 

Udostępnij:

Facebook