W dniach 19–20 czerwca 2026 r. Muzeum Wojska Polskiego uczestniczyło w pierwszej edycji Warszawskich Targów Obronnych, które odbyły się w EXPO XXI w Warszawie.
Wydarzenie, organizowane przez Portal Obronny, zgromadziło przedstawicieli wojska, służb mundurowych, przemysłu obronnego, środowisk eksperckich oraz osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa i obronności państwa.
Podczas targów Muzeum Wojska Polskiego zaprezentowało uzbrojenie i wyposażenie cichociemnych – żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, których tradycje kontynuuje Jednostka Wojskowa GROM. Ekspozycja pozwoliła odwiedzającym bliżej poznać historię, wyposażenie oraz rolę tych wyjątkowych żołnierzy w dziejach polskiej wojskowości.
W programie targów znalazły się również prezentacje jednostek wojskowych Wojska Polskiego oraz formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa, m.in. Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, Jednostki Wojskowej GROM, Służby Ochrony Państwa oraz 183 Batalionu Lekkiej Piechoty.
Warszawskie Targi Obronne stały się przestrzenią wymiany doświadczeń, dyskusji o współczesnych wyzwaniach bezpieczeństwa oraz okazją do bezpośrednich spotkań z przedstawicielami służb i instytucji odpowiedzialnych za obronność kraju.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Muzeum Wojska Polskiego i wspólnie z nami odkrywali historię polskich formacji specjalnych.



