25. Rocznica wstąpienia Polski do NATO – Dzień otwarty w Muzeum Wojska Polskiego. Sobota 16 marca 2024, Godz. 10:00 – 16:00

16 marca 1999 r. odbyło się uroczyste podniesienie flag narodowych trzech nowych państw członkowskich przed Główną Kwaterą NATO w Brukseli (Polski, Czech i Węgier).

Zapraszamy Państwa do udziału w dniu otwartym w Muzeum Wojska Polskiego, który odbędzie się w sobotę 16 marca 2024 r. na terenie Cytadeli Warszawskiej.

Podczas wydarzania prezentowane będą:

– pojazdy kołowe Wojska Polskiego – Kafar Aero, PDR Żmija, KTO Rosomak, Rosomak WEM, MRAP, HMMWV, Topola- S, Stryker, lekki robot saperski.

Stoiska promocyjne:

– 18. Dywizji Zmechanizowanej, 6. Brygady Powietrznodesantowej, 2 Mazowieckiego Pułku Saperów, Jednostki Wojskowej GROM  – z wyposażeniem i uzbrojeniem.

–  Centralnej Biblioteki Wojskowej, Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa, Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa, Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

– występy artystów z klubów wojskowych oraz konkurs o NATO.

– pokazy filmów nagrodzonych w konkursie filmowym Military Art.

– wystawa okolicznościowa przygotowana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

– na ekspozycji muzealnej prezentowane będą wybrane modele uzbrojenia strzeleckiego ze zbiorów MWP (Układ Warszawski vs. NATO).

– dostępna będzie dla Państwa strzelnica elektroniczna (broń długa).

– zarówno dorośli jak i dzieci wcielić będą się mogli w postaci rycerzy/ żołnierzy z różnych epok –  (muzealny punkt rekonstruktora wyposażony będzie w elementy uzbrojenia i broń).

– żołnierski poczęstunek wojskową grochówką.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

*dla osób zmotoryzowanych dostępny będzie parking podziemny (płatny) – wjazd od strony Wisłostrady (ul. Wybrzeże Gdyńskie).