Nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej
Zasady etyki publikacyjnej
Wydawnictwo MWP stosuje zasady etyki publikacyjnej przeciwdziałające nieuczciwym praktykom publikacyjnym, w szczególności zgodne z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (Committee on Publication Ethics – COPE) https://publicationethics.org/
Wydawnictwo MWP stosuje wszelkie dostępne środki w celu zapobiegania plagiatom i publikacji fałszywych danych.
W przypadku odkrycia nierzetelności naukowej Wydawnictwo MWP postępuje zgodnie z procedurą rekomendowaną przez COPE – szczegóły dostępne pod tym linkiem. https://publicationethics.org/files/Full%20set%20of%20Polish%20flowcharts.pdf
W czasie procesu wydawniczego autor jest zobowiązany podać na stronie redakcyjnej informację o osobach, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powstania monografii. Takie postępowanie ma na celu uniknięcie sytuacji określanej jako ghostwriting, czyli ukrywanie udziału w powstaniu monografii osób innych niż oficjalnie figurujących na stronie redakcyjnej.
W przypadku dwóch lub więcej autorów jednej monografii lub rozdziału w monografii są oni zobowiązani określić procentowo lub merytorycznie wkład autorski.
Nie należy podawać jako współautorów osób, które nie wniosły żadnego wkładu w publikację (tzw. guest authorship).
Jeśli monografia jest związana z badaniami finansowanymi z grantu NCN, NPRH lub innej instytucji czy stowarzyszenia, autor jest zobowiązany podać na stronie redakcyjnej tę informację wraz z numerem grantu.
Odpowiedzialność za podanie zgodnych z prawdą informacji spoczywa na autorze, redaktorze naukowym monografii lub autorze rozdziału w monografii.
Wydawnictwo zobowiązuje się do poszanowania autorskich praw osobistych autorów, a w szczególności respektowania prawa do autorstwa oraz decydowania o sposobie oznaczenia autorstwa, dbania o renomę oraz dobrą sławę autorów oraz utworu.
Wydawnictwo zapewnia rzetelny i profesjonalny proces wydawniczy, w tym proces redakcyjny.