Furażerka wykonana z drelichu koloru piaskowego. Denko łódkowate, zszyte z dwóch części. Do boków doszyty szeroki, podwójnie zwinięty otok, z przodu zapinany na dwa guziki z orłami wzoru z 1927 roku. Boki furażerki przypinane metalowymi zatrzaskami. Z przodu podwinięty do góry półkolisty daszek. Z lewej strony furażerki naszyty wężyk generalski wykonany srebrnej taśmy i jedna gwiazdka – oznaka stopnia generała brygady. Z przodu na zapięciem przymocowany orzeł – wzór 1940. Orzeł w zamkniętej koronie na głowie, wsparty na tarczy amazonek z rozpostartymi podniesionymi do góry skrzydłam. Furażerka podszyta bawełniana podszewką koloru beżowego. Na podszewce naszyta metka z czarnego jedwabiu z wyhaftowanym maszynowo złotymi nimi napisem :” John Jones & Co (Egypt) Ltd/The English Tailors. Cairo”
Kurtka mundurowa z drelichu koloru piaskowego. Zapięcie jednorzędowe na cztery guziki z wytłoczonym orłem. Kołnierz i klapy wykładane. Na piersiach kieszenie z fałdą przez środek z klapami zapinanymi na guziki. Poniżej stanu duże, nakładane kieszenie z klapami zapinanymi na guziki. Rękawy wszywane, dwusuwowe, zakończone mankietami zapinanymi na guziki z wytłoczonymi orłami. Naramienniki jednym końcem wszyte w miejscu wszycia rękawów, drugi koniec przypinany do ramienia kurtki za pomocą guzików. Na naramienniki nałożone nasuwki z naszytym wężykiem generalskim wyhaftowanym srebrnym bajorkiem i jedną metalową gwiazdką- oznaka stopnia generała brygady. Tył kurtki z trzema szwami, w środkowym szwie rozcięcie z brzegami zachodzącymi na siebie. W stanie pasek wykonany z tego samego materiału co kurtka, zapinany na metalową klamrę z dwoma trzpieniami.
Spodnie drelichu koloru piaskowego. Nogawki proste, w stanie wszyty w pasek. Rozporek zapinany na cztery guziki – zapięcie kryte. Z prawej strony zapięcia, wpuszczana, pozioma kieszonka. Z boku spodni pionowe, wpuszczane kieszenie. Z tyłu z prawej strony pozioma, wpuszczana kieszeń. W stanie z boków wszyte po dwa paski z klamerkami służące do regulowania szerokości spodni w pasie.
Buty- trzewiki z skóry koloru brązowego, noski gładkie, pozostała część butów ze skóry groszkowanej, zelówki skórzane.
Generał brygady Tadeusz Klimecki (1895-1943) urodził się w Tarnowie, studiował prawo w Krakowie, działał w organizacjach niepodległościowych. W 1914 roku wstąpił do Legionu Wschodniego, a po jego rozwiązaniu wcielony został do armii austriackiej i wysłany na front włoski, pod koniec wojny był dowódcą kompanii. Od listopada 1918 roku w Wojsku Polskim. Brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej. W latach 1918-1926 dowódca kompanii i batalionu 16. Pułku Piechoty w Tarnowie/ 1925-1917 słuchacz Wyższej Szkoły Wojennej w Warszawie. W latach 1927-1930 szef sztabu 12. Dywizji Piechoty. W latach 1930-1934 wykładowca a później Kierownik Katedry Taktyki Wyższej Szkoły Wojennej. W latach 1934-1936 zastępca dowódcy 18. Pułku Piechoty, 1936-1938 dowódca 5. Pułku Strzelców Podhalańskich. Od 1938 roku do września 1939 roku kierownik kursu w Wyższej Szkole Wojennej. We wrześniu 1939 roku szef Wydziału Operacyjnego w Oddziale III Sztabu Wodza naczelnego. Po kapitulacji przedostaje się do Francji, od grudnia 1939 do czerwca szef Oddziału III Wodza Naczelnego we Francji, po przybyciu do Wielkiej Brytanii od lipca 1940 do lipca 1943 roku Szef Sztabu Wodza Naczelnego. Zginął w katastrofie lotniczej w Gibraltarze wraz z gen. Władysławem Sikorskim 4 lipca 1943 roku.
Awansowany na stopień generała brygady ze starszeństwem z 6 lutego 1941 roku. Odznaczony między innymi: Krzyżem Srebrnym Orderu Wojskowego Virtuti Militari (kl.V), Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Odrodzenia Polski, Krzyżem Walecznych.
Iwonna Sobierajska