Rogatywka wykonana z tkaniny czesankowej w kolorze khaki. Denko zszyte z czterech pięciobocznych brytów, które są przymocowane do usztywnianego otoku. Denko usztywnione za pomocą stalki. W miejscu złączenia brytów z otokiem i na krzyż na denku biegnie pojedynczy srebrny galon. Otok sukienny w kolorze szafirowym – barwa intendentury. Na otoku wyhaftowano srebrnym bajorkiem trzy gwiazdki – oznaczenie stopnia kapitana. Daszek z fibry lakierowanej na czarno okuty białą blachą. Podpinka z czarnej skóry z metalową sprzączką i skórzaną przesuwką, zamocowania do otoku za pomocą dwu małych guzików mundurowych wz. 1928. Potnik ze skóry w kolorze brązowym. Z przodu rogatywki nad otokiem na linii złączenia przednich brytów przymocowany orzeł wz. 1919 mocowany za pomocą słupka z nakrętką na której widnieje napis: „Zoch”.
Płaszcz sukienny, jednorzędowy wz. 1936 w kolorze khaki zapinany na 6 guzików. Na naramiennikach trzy gwiazdki haftowane bajorkiem – oznaczenie stopnia kapitana. Na kołnierzu umieszczono szafirowo wiśniowe paski – barwy intendentury. Z przodu na wysokości stanu dwie kieszenie umożliwiające dostęp do kieszeni spodni bądź kurtki mundurowej. Płaszcz z tyłu posiada niezszyta podwójną fałdę zakończona rozporkiem zapinanym na cztery guzki. W stanie przyszyte pęto wykonane z dwu części zapinane na guzki. Na płaszczu pas oficerski z poprzeczką na której zawieszona szabla oficerska wz. 1921 z temblakiem. Za pas zatknięte brązowe rękawiczki. Wysokie buty z cholewami. Niewidocznymi elementami są.
Kurtka mundurowa wz. 1936; przerobiona z wz 1927; kapitana wykonana z kamgarnu koloru khaki. Jednorzędowa zapinana na 7 guzików mundurowych z orłem wz. 1927. Na stojąco wykładanym kołnierzu, zapinanym na dwie haftki, z naszytymi łapkami z sukna szafirowego z wiśniową wypustką – barwy intendentury; Na łapkach srebrnym bajorkiem wyhaftowano wężyk oficerski. Rękawy wszywane zakończone wywiniętym zaokrąglonym mankietem. Na piersiach i poniżej stanu naszyte kieszenie zapinane na małe guziki mundurowe. Na naramiennikach oznaczenie stopnia kapitana haftowane bajorkiem trzy gwiazdki. Spodnie długie do ubioru pozasłużbowego.
Kapitan intendentury Franciszek Zamkowski służył od 1930 roku we Lwowie w 6. pułku artylerii ciężkiej, w 1937 roku przeszedł na emeryturę.
Michał Pacut