Kapelusz stosowany wzór 1936 wytłoczony z filcu koloru czarnego. Odwinięte boki kapelusza obszyte są na całej ich długości od wewnątrz i zewnątrz czarną jedwabna wstążką. Bok lewy nieco wyższy od prawego. Na prawym boku okrągła, marszczona promieniście kokarda z srebrnej lamy z czerwonym krążkiem pośrodku. Przy brzegu wywiniętego ronda z prawej trony nad kokardą przymocowany podwójna pętla złożona z złotego plecionego sznurka. Pętla przechodzi ukośnie przez kokardę i przymocowana jest do kapelusza za pomocą złotego guzika z krzyżem kawalerskim i kotwicą. W obu rogach kapelusza przyszyte frędzle skręcone z złotego bajorka. Kapelusz podszyty białą podszewką. Wewnątrz przyszyta metka firmowa: „A.Stegner/Warszawa/NowyŚwiat 62″.
Surdut z tkaniny wełnianej czesankowej koloru granatowego. Zapięcie dwurzędowe na pięć złotych guzików w każdym rzędzie – cztery zapinane a piąty pod klapą niezapinany. Na guzikach kotwica na tle krzyża kawalerskiego. Kołnierz i klapy wykładane. Na lewej piersi baretki sześciu odznaczeń. Rękawy wszywane. Na rękawach naszyte oznaki stopnia komandora porucznika – jedna szeroka i dwie węższe (górna z pętlą) z taśmy metalicznej koloru złotego. Tył z rozcięciem z brzegami zachodzącymi na siebie i dwoma pionowymi, lekko ukośnie naszytymi patkami z guzikami (po dwa na każdej patce) koloru złotego z kotwicą na tle krzyża kawalerskiego. Patki przykrywają dwie pionowe kieszenie. Na podszewce przy kołnierzu metka firmowa;’ kotwica/K.Balcerowicz/Gdynia/Portowa”. Wewnątrz kieszeni naszywka:”Kaz.Balcerowicz/ul.PORTOWA 46 GDYNIA TEL.1848/WP.Kodrębski kdr/No.Dnia 27.V.1939″.
Epolety z lamy złotej, prążkowanej tkaniny. Epolet składa się z trzonu, talerza i frędzli. Brzeg trzonu obszyty błyszczącym złotym plecionym sznureczkiem. Talerz owalny. Z trzema otokami z sznura matowego zwiniętego w sprężynę. Frędzle (buliony) zwisają spod górnego otoku talerza i są przyszyte w dwóch warstwach dookoła talerza. Frędzle ze złotego, metalowego, plecionego sznureczka. Na stronie odwrotnej tasiemki i metalowy zaczep służące do mocowania epoletów. Na stronie odwrotnej przymocowane papierowe karteczki z napisem „W. Kodrębski”
Spodnie z tkaniny wełnianej czesankowej koloru granatowego. Nogawki proste, lekko zwężające się ku dołowi. Z boku wzdłuż zewnętrznych szwów spodni lampas z taśmy koloru złotego. Przy pasku papierowa naszywka :”Kom.Kodrębski”.
Koszula biała z stojącym kołnierzykiem, rogi koszuli wygięte na zewnątrz. Przy koszuli zawiązana czarna, jedwabna muszka (krawatka).
Pas paradny wzór 1936 z taśmy jedwabnej złotej tkanej w prążki z dwoma ciemnogranatowymi szlakami. Pas podszyty od spodu ciemnogranatowym aksamitem. Jeden koniec pasa z metalowym kabłąkiem i szlufką. Do drugiego końca pasa przymocowana klamra koloru złotego z zaczepem do zapinania. Klamra owalna, brzeg zdobiony. Na klamrze kotwica z łańcuchem nałożona na krzyż kawalerski. Tuż za klamrą przymocowane dwa metalowe pozłacane przesuwki zakończone strzemiączkami do których przymocowane są rapcie składające się z dwóch pasków różnej długości. Paski wykonane są z taśmy jedwabnej koloru złotego z dwoma granatowymi szlakami.
Pałasz oficerski wzór 1927 ze złoconą rękojeścią w czarnej skórzane pochwie ze złoconymi okuciami. Przy pałaszu srebrny temblak. Pałasz zawieszony na rapciach.
Rękawiczki z białej skórki „glace”. Od strony wewnętrznej pionowe pęknięcie zapinane na guzik. Na prawej rękawiczce wewnątrz słabo czytelna pieczątka: „W.KORZU…/Gdynia”.
Sztyblety z czarnej lakierowanej skóry, wciągane, z boków wszyte wstawki z rozciągliwej taśmy.
Peleryna wzór 1936 z ciemnogranatowego sukna. Kołnierz wykładany zapinany na jedną haftkę. Przy pelerynie ozdobne zapięcie składające z dwóch okrągłych tarczek kolor złotego kotwicą z łańcuchem na tle krzyża kawalerskiego. Do jednej tarczki przymocowany łańcuszek, przy drugiej haczyk do zapinania. Na podszewce koloru granatowego metka firmowa z napisem „Kaz.Balcerowicz/Gdynia”
Surdut, spodnie, rękawiczki należały do komandora porucznika Włodzimierza Kodrębskiego w 1939 roku dowódcy kontrtorpedowca ORP „Błyskawica”
Peleryna należała do kapitana marynarki wojennej lekarza Bronisława.Daniłowicza lekarza w Centrum Wyszkolenia Specjalistów Floty na Helu
Kapelusz należał do podporucznika marynarki Wacława Pryfke dowódcy plutonu w Kompani Łączności Wybrzeża Morskiego.
Iwonna Sobierajska