Konkurs historyczny „Powstanie kościuszkowskie i jego naczelnik”

Szanowni Państwo!

Jako Muzeum Wojska Polskiego staramy się pamiętać o rocznicach ważnych wydarzeń w naszej historii. Takim wydarzeniem jest niewątpliwie powstanie kościuszkowskie, którego 230. rocznicę obchodzimy w tym roku.

Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs internetowy, w którym możecie Państwo sprawdzić swoją wiedzę o powstaniu i postaciach, które odegrały ważną rolę w wydarzeniach 1794 r.

Strona z pytaniami konkursowymi będzie aktywna od dnia przysięgi Tadeusza Kościuszki w Krakowie, a odpowiedzi można nadsyłać do dnia bitwy pod Racławicami.

Na zwycięzców czekają nagrody!

Dla pierwszych dziesięciu osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi przyznane zostaną nagrody główne: Zestawy klocków COBI  oraz publikacje i materiały promocyjne Muzeum Wojska Polskiego.

Odpowiedzi należy przesłać na adres: konkurshistoryczny@muzeumwp.pl

Regulamin konkursu:

Konkurs historyczny “Powstanie Kościuszkowskie i jego naczelnik”