Nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej

Wystawa prezentuje ponad 3 tys. najcenniejszych zabytków z liczącej ponad 300 tys. kolekcji muzealiów MWP, będącej jednym z największych zbiorów muzealnych w Polsce.

Eksponaty zostały ukazane w otoczeniu scenografii przedstawiającej fragmenty zabytkowych budowli ważnych dla historii Polski, m.in.:  klasycystycznej kolumnady Pałacu Saskiego, renesansowych krużganków wawelskich czy romańskiego portalu bazyliki w Czerwińsku.  Monumentalna architektura stanowi wizualne uzupełnienie narracji historycznej ukazywanej przez eksponaty.

Opowieść o tysiącletniej historii polskiego wojska uzupełniają dioramy ukazujące zatrzymane w czasie kadry historycznych wydarzeń,  m.in: szarżę husarii pod Wiedniem 1683 r., czy epizod z bitwy pod Raszynem 1809 r.  Dioramy te zostały wykonane m.in. metodą druku  trójwymiarowego (sylwetki koni, twarze i ręce postaci ludzkich), a także przy udziale licznych rzemieślników odtwarzających dawne ubiory i  uzbrojenie.