Od szyszaka do rogatywki – wojskowe nakrycia głowy

Od kiedy ludzie używali osłon głowy? Kiedy się pojawiły się pierwsze hełmy i z czego były wykonane? Jaki jest zachowany najstarszy polski hełm? Podążymy tropem historii, śledząc zmiany wojskowych nakryć głowy i spróbujemy odpowiedzieć, jak – wraz ze zmianami w sztuce wojennej – zmieniały się ich wygląd i funkcja. W trakcie zajęć młodzież będzie mogła się sama przekonać się o wadach i zaletach hełmów, szyszaka czy rogatywki przymierzając wybrane eksponaty.
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Uwaga! Opłata za usługę edukacyjną nie jest opłatą za bilet wstępu na ekspozycję. Do każdej usługi edukacyjnej należy doliczyć cenę biletu wstępu na ekspozycję. Aktualny cennik biletów znajduje się na stronie internetowej muzeum oraz w recepcji muzeum

Legenda:
  • Muzeum zamknięte