Nie tylko hełm – wojskowe nakrycia głowy

Co żołnierz nosi na głowie? Ile ważył hełm rycerza? Czy był wygodny? Tych rzeczy przedszkolaki dowiedzą się w naszym Muzeum. Uczestnicy zajęć, oglądając różne hełmy, kaski i czapki, jakich używali na przestrzeni wieków wojownicy i żołnierze, poznają, poprzez zabawę, ich nazwy, zalety i wady. Każde z dzieci może przez chwilę poczuć się jak rycerz Jagiełły, husarz króla Jana III lub polski ułan przymierzając hełm, szyszak i inne nakrycia głowy używane przez żołnierzy.

Czas trwania zajęć: ok. 60 min.

Uwaga! Opłata za usługę edukacyjną nie jest opłatą za bilet wstępu na ekspozycję. Do każdej usługi edukacyjnej należy doliczyć cenę biletu wstępu na ekspozycję. Aktualny cennik biletów znajduje się na stronie internetowej muzeum oraz w recepcji muzeum.

Legenda:
  • Muzeum zamknięte