Średniowieczna wojskowość polska X-XV wiek

Na zajęciach uczniowie mają szanse pogłębić wiedzę na temat średniowiecznej sztuki wojennej. Uczestnicy poznają przemiany w taktyce wojskowej i technologii broni jakie dokonały się od czasów Mieszka I aż do panowania pierwszych Jagiellonów. Prowadzący skupia się nie tylko na stronie technicznej średniowiecznego pola walki, ale także porusza kwestie obyczajowe oraz rolę religii w rycerskim świecie. Przymierzając elementy uzbrojenia rycerskiego, młodzież może w praktyce poznać ich funkcje i najważniejsze cechy. Prześledzi także ślady przeszłości we współczesnym ceremoniale wojskowym.
Czas trwania zajęć: ok. 90 min
Uwaga! Opłata za usługę edukacyjną nie jest opłatą za bilet wstępu na ekspozycję. Do każdej usługi edukacyjnej należy doliczyć cenę biletu wstępu na ekspozycję. Aktualny cennik biletów znajduje się na stronie internetowej muzeum oraz w recepcji muzeum.

Legenda:
  • Muzeum zamknięte